Genel / Playstation 4 Haberleri

PS4 mü? Xbox one mı ?

İlerleyen zamanlar da bu soru kullanıcılar tarafından sürekli sorulmaya başlanacak.

PS4 mü? Xbox one mı ?

Tabi her iki konsolun’da her zaman hem oyun konusun da hem de donanım konusunda artı ve eksileri sürekli olacak, ama son zamanlar da

Microsoft cephesinden Xbox live‘ın hem ülkemiz de desteğinin olmayacak olması, ikinci el oyunlara izin vermemesi ve aynı zaman da 1.5 mb internet bağlantısını zorunlu istemesi

Bu yarışta ülkemiz’de Sony ps4‘ün ilk golü atarak başlamasına neden olacaktır.İlerleyen durumlarda microsoft neler yapabilecek her birlikte izleyeceğiz.

Aşağıda sizlere bir grafik sunmak istiyorum hem ülkemiz de hem de dünya da hem xbox live’ın hemde ps4‘ün dağılım oranlarını ve yeni nesilde microsoftun ne kadar başarılı olabileceğini bu grafiğe bakarak az çok kestirebilirsiniz.:D

ps4

Her ne kadar konsol savaşlarında ps4 önde gözükse de Sony‘nin ve Microsoftun rekabeti biz oyunculara her zaman fayda sağlayacağını düşünüyorum, Microsoft Xbox Live ile amerika pazarına hitap ediyor görünse de yine de sony’nin karşısında ciddi bir rakip olarak görebiliriz.

Firmaların Tekel olması herzaman kullanıcıya zarar getirmiştir, bir firmanın tek elden piyasayı yönetmesi hem oyun fiyatlarını hem de kendi ürünlerinde ki fiyat artışını olumsuz etkileyeceği için, biz oyuncuları için her zaman rakip firmanın olması artı olarak kabul edebiliriz.

Sony’nin bu yıl içerisin de 140 oyun sözü vermiş olması ve şu an için açıklık kazanmayan online hizmet süresinin ücretli olacak mı olmayacak mı soruları kullanıcıların kafasında ki en büyük soru işaretlerinden.

Ben tercihimi şu aşamada playstation 4 tarafından kullanacağım fiyatlar konusunda da eğer, dünya piyasası ile ps4′ü aynı anda ülkemiz de alma şansına sahip olursak o zaman ps4 fiyatlarının tavan yapacağını düşünüyorum.

playstation 4 fiyatları eğer dünyada ki resmi satış fiyatları ülkemiz de de uygulanırsa 1200Tl yi geçmeyecek şekil de makinaya ulaşmış oluruz, fakat serbest piyasa olursa 1500TL’yi görebilir makinanın fiyatı.Tabi bunlar benim kişisel düşüncelerim fiyat farklılıklarını yakın zaman da göreceğiz.

Yorumlarınız bizim için önemlidir.Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda ki yorum kısmına yazınız lütfen.

Benzer Konular Aşağıdadır.Sorularınız İçin aşağıdaki yorum kısmını kullanınız.